• عینک آفتابی خوب

  عینک آفتابی خوب

  اگر عینک آفتابی خوب و با کیفیت باشد می‌تواند تا 97 درصد از ورود نور به چشم جلوگیری کند.
 • کانال تلگرام اتحادیه

  کانال تلگرام اتحادیه

  هدف ایجاد این کانال اطلاع رسانی به مردم در جهت آرامش جامعه راجع به چشم می باشد ادامه مطلب
 • 1
 • 2
اشتراک در تلگرام
 • Home
 • اخبار اپتیک
 • مرکبات و سبزیجات از جمله مواد غذایی مفید برای تقویت چشم محسوب می شود.

مرکبات و سبزیجات از جمله مواد غذایی مفید برای تقویت چشم محسوب می شود.

به گزارش بهداشت نیوز، لوتئین یکی از ۶۰۰ کاروتنوئید طبیعی شناخته شده به حساب می آید. در سبزیجات با برگهای سبز مانند اسفناج و کلم یافت شده و به عنوان یک آنتی اکسیدان مطرح است و برای جذب نورآبی رنگ، توسط ارگانیسم‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

?لوتئین در گیاهان به صورت استر اسیدهای چرب با یک یا دو اسید چرب یافت می‌شود. 

 کاروتنوئیدهایی مانند لوتئین و زئگزانتین، مواد محلول در چربی محسوب می‌شوند و جهت جذب مناسب از لوله گوارشی نیاز به حضور مواد غذایی چرب است.

 لوتئین تأمین کننده مواد مغذی چشم می‌باشد. لوتئین از طریق کاهش خطر دژنراسیون ماکولائی موجب حفظ سلامت چشم‌ها می‌شود. شواهد اپیدمیولوژیکی مبنی بر وجود ارتباط بین پایین بودن غلظت لوتئین و زئگزانتین از یک سو و خطر ایجاد و پیشرفت بیماری دژنراسیون ماکولائی وابسته به سن از سوی دیگر وجود دارد.

 

میوه‌های سرشار از ویتامین C مانند پرتقال، هلو، توت فرنگی، گوجه فرنگی و فلفل دلمه‌ای قرمزی از سرخرگ‌های موجود در چشم حمایت می‌کند و خطر بروز بیماری آب مروارید را کاهش می‌دهد.

  بادام زمینی

 منبع عالی ویتامین E است که از چشم در برابر آسیب رادیکال آزاد محافظت می‌کند. ویتامین E از پیشرفت آب مروارید و دژنراسیون ماکولار تباهی لکه زرد پیش گیری می‌کند. بادام، دانه آفتابگردان، فندق همه منبع عالی ویتامین E است.


تماس با اتحادیه

آدرسمشهدخیابان دانشگاه - بین دانشگاه 14 و  16 - مقابل هتل شیراز ساختمان 244 طبقه دوم واحد شش 

تلفن

32242010

38580636

38580637

info@Mashhadeynak.ir

 

درباره ما

 هیئت مدیر‏ه جدید با هدف ساماندهی صنفی,بالا بردن سطح آموزش در حد استانداردهای روز دنیا در بخش opticion, تدوین آئین نامه اصلاح شده اتحادیه باتوجه به نیازهای شغلی امروز,نظارت مستمر و دائم به منظور بهره‏وری بهتر و جلوگیری از تخلفات صنفی می‏باشد.

ادامه مطلب